CANLI MAÇ YAYINI
Bundan böyle TRABZONSPOR'un maçları canlı olarak burada.
Yayınlar maç saatlerinde aktif olacaktır.
Yayının sitemiz ile bir alaksı yoktur, hali hazırda internette açık olan ve her kesin kolayca ulaşabileceği yayın linkleri kullanılmaktadır.

16 Eylül 2008 Salı

Fırtına Esmeye Başladı

Mucizenin adı Trabzonspor

Sıfırdan bir takım oluşturdular. 2 ayda 23 futbolcu bir araya geldi. Şimdi rakipler kalelerine gitmekte zorlanıyor.


Düşünün 2 ay içinde 23 futbolcu transfer edildi. Her milletten insan var. Üsletik çoğusu da genç. Uyum devresi ancak bu kadar kısa sürede aşılabilirdi.

Trabzonspor mucizesinden bahsediyoruz. Disiplinli, diri ve koşan bir ekip olmuşlar. Süper ligde adından söz ettireceğine kimsenin kuşkusu olmasın.

Medyanın üç maymunu oynadığı bu başarıyı görmemezlikten gelmek en basitinden futbola ihanet olur..

Uzun yıllar böyle bir Trabzonspor izlememiştik. Beşiktaş'ın gol ayaklarını çaresizliğini hep birlikte gördük geçtiğimiz pazar günü.

Ertuğrul Sağlam bir puana bayram ediyordu. Çok değil bir yıl önce Trabzon'dan galibiyetle dönmeyen üç büyükler ayıplanıyordu.

Ceza sahası çevresindeki şutlar sayılmassa neredeyse sıfır pozisyon verdiler. Ankaragücü maçında bile yedikleri golü kendi futsbolcuları attı.

Diri ve koşan bir ekip görünümündeler. 3 maçta yedikleri bir gol bunun ispatı. Değil gol, rakipler pozisyon bulmakta bile zorlanıyor.

Savunma yönünü kuvvetlendiren takım ofansif gücünü ister istemez düşürdü. Yattara dışındaki kanat oyuncuları ve orta saha elemanları savunma yönü iyi oyuncular..

Defans ve orta saha rakip ataklarda yumruk gibi sıkılıyor. Song'un varlığı diğer oyunclara cesaret veriyor.

Yaş ortalaması da 25.9. Geçen yılki onbirden sadece ve sadece 4 oyuncu sahada. 7 futbolcu ilk defa yan yana oynuyor.

Hırvat, Kamerun, Arjantin, Gineli, Nijerya gibi çeşitli milletlerden futbolcular yelpazeyi genişletiyor. Colman orta sahada, Egemen ve Cale savunmada tam isabet transferler.

Maya tutmuş gözüküyor. Bize de Türk futboluna geçmişte renk katan bordo mavili takımın, rekabet adına başarılı olmasını dilemek düşer...


Hiç yorum yok: